Brno eufóriája folytatódik. A röplabda játékosok összehasonlították a döntőt a Liberec-szel

A napos közönség rekord (4016) nem esett vissza, 3824 rajongó jött a nézőterembe, de Brno-ban biztosan újra játszani fog. Először is, vasárnap, május 1-jén 14:10-kor a Liberecben, lesz egy ötödik mérkőzés, és a sorozat a május 4-én szerdán visszatér a morvaországi metropoliszba.

„A mai játékot nehezebbnek tartottuk, mert a Liberec-et a hallhoz aklimatizálták. Miután elvesztettük a harmadik készletet, azt mondtuk, nincs semmi veszteségünk. A kockázat szélét játszottuk.Elsősorban a közönségnek köszönhetjük a meccset, aki sokat segített nekünk – mondta Brno edzője, Ondřej Marek. “Ha most nyerhetnénk Liberecben, akkor a címre gondolhatunk” – mondta Sergei Andrianov, a brnói csapat orosz egyeteme. Adriana Patuchu. A nyitó készlet csak az első félidőben 12:12 volt. A Brnos ezután négy pontból álló sztringet szerzett, amely fokozatosan nőtt a támadás és a biztonságosabb védelem mellett. Dukla küzdött a támadás pontosságával és csak 16 pontot ért el az első akcióban.

A támadóban a hazai röplabda játékosok folytatták a második szettet.A támadó cselekmények többségét Dukla vezette Patuchon keresztül, aki nem tudott eljutni Brno blokkolóin. Nekola edző 4: 7-re tette a Vencovsky-t, aki sikeresen képviselte a Patuchot az első két mérkőzésen. De ez a lépés nem hozta a hatást. A hazai csapat ígéretes vezetést hozott a befejezéshez (20:13), az ellenfél még mindig javította az eredményt az ágyúk beadása után, de a hazai csapat a második helyet a viharos jelenetben állította be. Kemény kézzel segített egy ötpontos vezetést szerezni, és a Brnos teljesítményéből elveszett a biztonság és a hangsúly. A hazai csapat nem talált megfelelő ellen védelmet a Liberec csempészeinek védelmére, és csak 14 pontot szerzett.

A negyedik sorban elhelyezett csata.Andrianov és Hrazdir részt vettek a Brnói csapat támadásában a Haník akcióit követő támadásban, akik együttesen a Brno 67 pontjából 42-et szereztek. Klapal és Pražák kitűnőek voltak a blokkon. A Patuchy mellett a Dukla a Kriška, a Správka és a Staňka hangsúlyát is élvezte. A párbaj kiegyensúlyozott véget ért, amit az első metamorfózis határozott meg közvetlenül a Hrazdirból.

„A harmadik győzelem után végül egy mérkőzésre kerültünk. Hiányoztunk egy kicsit, hogy nyerjünk nyakkendőt. És nehéz lenne kitalálni, mi lenne a mérkőzés.Mindenesetre meg voltunk győződve arról, hogy az utolsó két sorozat teljesítménye, hogy Brno a hazai környezetben lesz játszható, ”mondta a Liberec csapat kapitánya, Aleš Správka. „Az első zökkenőmentesen elveszett készletek után levettük az alját. Javítottuk a szolgáltatást, és jobban támadtunk. A negyedikben minden pontért harcolt. Brno jobban játszott magas léggömbökkel – mondta Nekola. – Liberecen vasárnap kezdjük a semmiből. Használjuk az otthoni környezetet. Úgy látszik, aki otthon veszít, elveszíti az egész sorozatot – tette hozzá.