Lewis Hamilton nyomatékosan reagált a Nico Rosbergre az F1 malajziai GP póluson

Van egy olyan idő, amikor Lewis Hamilton nyerte a pólus helyzetét, hogy pénzt helyez rá rá, hogy a kockás zászló irányába nyúljon mindenki mögötte; de nem ebben a szezonban.Hamilton 57. pólusa, a vasárnapi malajziai nagydíjon – ami azt jelenti, hogy most egy szezontávolságban van Michael Schumacher 68-as rekordjától – nem volt annyira megnyugtató, mint korábban. Hamilton javította a Mercedes-csapatát Nato Rosberg, négy évtizede másodszor, hogy megszerezze a szezon nyolcadik pólusát; de az elmúlt hét alkalommal csak a hármat vette át.

A gyenge indulások – különösen Ausztráliában, Bahreinben, Kanadában és Olaszországban – Hamilton szezonját károsították, de egyértelműen eljutott a Sepang International Circuit a hangulat, hogy nyilatkozzon, és a margó a fölényét fogja látni, hogy menjen a versenyen gazdag bizalom.

A végső gyakorlatban a hétvégén Hamilton volt hat tized másodperccel gyorsabb, mint Rosberg .Az első negyedévben – bár Hamilton megnyerte – de a második és harmadik negyedévben a brit volt az uralkodó, és több mint fél másodperccel megnyerte az utolsó előtti futamot, mielőtt az egyik leggyorsabb kört megmutatta, 1 perc 32.850 másodpercig, valószínűleg túlmutat a németek előtt.

Rosberg, aki hat versenyen nyolc ponttal vezette a világbajnokot, a délutáni legjobb erőfeszítéseivel válaszolt, de még mindig jó volt Hamilton szcintilláló legjobbja és csak csak 0,156 másodpercig sikerült elszállnia a Max Verstappenből, hogy elnyerje az első sorozatot.

Rosberg megnyerte az elmúlt három futamot, és tisztában van azzal, hogy egyetlen versenyző sem nyert nyolcat egy szezonban – mint ő – és nem nyerte meg a bajnokságot.Bár Hamilton egy Rosberg osztályában volt, emlékeztette őt: “A második hely nem jelenti azt, hogy a győzelem nem lehetséges, sokszor láttuk. Még mindig optimista vagyok a holnapra. Közel voltam, de hibát követtem el az utolsó sarokban. Nem tudtam elérni a beállításokat az utolsó sarkon. “Hamilton a tavalyi futamot megnyerte, de Sebastian Vettel Ferrari végül megvertette. Rosberg azt mondta: “Ahogy láttuk a tavalyi kvalifikáció nem döntő, és sok lehetőség lesz holnap. A verseny kezdete, határozottan, majd utána versenystratégiával és stratégiával. “Rosberg itt jött egy szurkolói teljesítményre, köztük egy kvalifikációs lapra, amelyet a Merecedes motorsport igazgatója, Toto Wolff ír le , mint a legjobb, amit valaha is hajtott a csapatnak.A nyári szünet után ez a győzelem volt a harmad, de Hamilton csak akkor tudott reagálni. Azt mondta: “Ez volt az éjszakai különbség a szingapúri hétvégén. Szingapúrban azt mondják, hogy 10 köröd van a gyakorlatban – és kettőt is befejezettem. A mechanika nagyszerűen vezetett Malajziába, mivel évek óta vannak, és az autó fantasztikusnak tűnik. Keményen dolgoztam, hogy javítsam az összes területet a részemről és az autó részéről.

“Szombat óta itt vagyok. Biztosan nem volt más, mint a hétvége, ami biztosan jó dolog. Kedden és szerdán dolgoztunk, és a többi dolgomhoz hasonlóan nem érzem magam, hogy ez zavaró.Nem érzek semmit, hogy megállíthat minket.

“A csapat nagyszerű ütemben van, és ha megnézzük az utolsó futamot, nagyon jó kezdet volt, és folyamatosan dolgozunk rajta. Ez nem valami, amit el fogok engedni. Arra gondolok, hogy elindulok a rácsból, és az autó nagyon jól érzi magát a hosszú futamokon. “

Wolff, akinek a csapata megnyerheti a konstruktőri bajnokságot, azt mondta:” Lewis már saját bajnoksága a hétvégén. Tehát a hiányt várta – nem meglepetés.

A verseny után ott van a Japán Nagydíj, majd az Egyesült Államok, Mexikó, Brazília és végül Abu Dhabi. Hamilton meg fogja találni a bejárást. Háromszor nyerte meg Suzukát, ahol Rosberg még megtörte a kacsa. Ugyanez a rekord érvényes Austinban.Rosberg 2-0-ig él Brazíliában és 1-0-os előnye Mexikóban, ahol a tavalyi verseny 1992 óta volt az első. Végül Abu Dhabiban Hamilton 2-1-et vezet. Ha eléri a drótot Hamilton rekordja, hogy három bajnoki címet nyert, könnyedén megkönnyíti majd a nyomást. Nicco Rosberg jelzi a Lewis Hamilton mérőszámát. Tovább Facebook Twitter Pinterest F1 Malajzia GP útmutató: mindent, amit tudni kell a Sepangról .