Faksa Dallas-t szerzett a mérkőzésen, Hertl is gólt szerzett

Dallas Jégkorong játékos Vezesse a St. Louis 42:32 legyőzte az ellenfél nyitójátékát, és csak 2: 1-et nyert. A mérkőzés főszereplője a harmadik Csillag támadás Radek Faksa központja (15:24, +2, 4 lövés, 1 + 1).

A 22 éves legsikeresebb cseh újonc az idei NHL-szezonban 45 meccs és 12 pontot (5 + 7) szerzett, 4-es (2 + 2) -es javulást ért el a rájátszásban hét péntek után.

A Dallas hoki játékosok a mérkőzés közepén voltak . A 30. percig futott, amikor Blues Brian Elliott lőtt Faksa-t az útból. Rövid volt azonban a francia elöljáró, Antoin Roussel későbbi veresége miatt.A hazai csapat jobb csapat volt az első kétharmadban, de csak sikerült elérnie a legszűkebb vezetést.

52-ig tartott. Végül Louisot rendezték. Kevin Shattenkirk védő a baloldali kör mögött tolta át a kompromisszum nélküli fegyvert. A csillagoknak azonban sikerült visszavezetniük a vezetést, és volt egy harmadik alakzat. Ales Hemsky sikertelen blöffje után (16:07, +2, 3 lövés, 0 + 1) Faksa másodszor lépett fel az idei lejátszás során. A fiatal csatár 56. perces sztrájkja végül győztesnek bizonyult, amikor a Bluesmans nem tudott a kapuhoz igazodni. Mindig széles mosollyal díszített, és mindenekelőtt mindent megtesz, hogy nyerjen. Nagyszerű szezonon megy keresztül.Még mindig nagyon fiatal, és élvezi a játék minden percét, ami látható. Ezt továbbadja a csapat többi tagjának – mondta Lindy Ruff, a cseh előremutató. San Jose a harmadik periódus öt gólja után 5: 2-t ért el. A pontszám először a 25. percben változott, amikor a vendég Predators elküldte a Mike Fisher blokkolóját. San Jose aktívabb volt a támadóban, de a középső végén újabb Nashville-gólt tudott hozzáadni Colin Wilsonnak.A hazai csapat azonban megmentette Martin Jones kapusának nagyszerű akcióját.

A cápák támadó erőfeszítései az utolsó húsz percben hoztak a káromolt gyümölcsöt. Tomáš Hertl volt az első, aki elindította az ötpólusú fordulatot a 43 perces teljesítményjátékban. A kapu előtt lökte magát a fordulótól, a Pekka Rinne kapuslövész felé tartó lökhárítóval.

A cápák először jöttek a vezetésbe 52 perc múlva a Joel Ward csapata után. Röviddel ezután kihasználta a Logan Couture második hatalmi játékát, és a lövése végül győzött, miután Ryan Johansen az 59. percen belül hat játékostal csökkentette a ragadozóit. Végül, a vendégek továbbra is játszottak kapus nélkül, de csak San Jose részesült belőle.Először Couture megüt, és az utolsó pillanatban lezárta Tommy Wingels győzelmét. Roman Polák védő (16:05, +/-: 0, 1 lövés) a mérkőzés végén emlékeztette magát, hogy megváltozik a harc a Colton Sissons-szal.